Publikacijos kovo 26, 2024

L. Duksaitė: Kaip vadovui nuolat išlikti aktualiu darbo rinkoje?

Ar yra kompetencijų mados, o gal pamatiniai reikalavimai vadovams nesikeičia metai iš metų?

Apie tai Laura Duksaitė-Iškauskienė dalinosi American Chamber of Commerce vadovų konferencijoje „Ką rinksis verslas: lyderiauti ar prisitaikyti?“.

  • Laura pastebi, kad aktualūs išlieka tie vadovai, kurie turi amatą. Puikiai išmano kažkurią sritį – tai yra turi ne tik bendrą vadovavimo patirtį, bet ir specifinių tam tikros srities žinių.
  • Ant bangos yra ir tie vadovai, kurie turi vertingos ekonominių ciklų patirties: žino, ką reiškia išgyventi krizę, kaip išvesti įmonę iš duobės, kaip dirbti atsiradus force majeur (Covid ar karas), kurie yra vedę verslą ir augančios, ir lėtėjančios ekonomikos sąlygomis.
  • Vertinami vadovai, kurie įsitraukia į valdybas kaip nepriklausomi valdybos nariai: tai reiškia, jog jie ne tik dalinasi savo patirtimi ir gerąja praktika, bet ir ten dirbdami su aukščiausio lygio profesionalais atsineša šių žinių ir kontaktų į savo rinką.
  • Praktinė patirtis, nenuneigsi, būtina – vis dėlto ne mažiau svarbu ir teorinis tobulinimasis, tad atnaujintos ar papildomai įgytos žinios mokslo įstaigose vertinamos. Be to, tai rodo ir vertybinę nuostatą periodiškai mokytis. Kas tai bebūtų ISM naujas modulis ar “Coursera” kursas.
  • Konteksto išmanymas – dar vienas tarsi neapčiuopiamas dalykas, bet reikšmingas. Ir ne tik savo srities – bet plačiau. Todėl finansų vadovai turėtų rinktis, pvz., ne finansų, o pardavimų konferencijas ir atvirkščiai. Tai apsaugo nuo virimo savo rate ir savo sultyse.
  • Ir, be abejonės, platus kontaktų ratas. Kontaktai yra ne mažiau svarbu nei kompetencija. Kaip svarbu ryšiai ir vietinio konteksto praradimas itin skaudžiai pajunta į užsienį relokuoti vadovai. Antrąkart jiems tenka tai pajusti po kelerių metų vėl grįžus vadovauti į Lietuvą. (Apie tai dalinosi Laura šiame įraše).

Daugiau konferencijos akimirkų – mūsų LinkedIn.