Publikacijos rugsėjo 4, 2018

Naujas sezonas darbo rinkoje

Ruduo - nauja pradžia ne tik moksleiviams ar studentams, bet ir darbdaviams ar ieškantiems darbo. Kaip atrodo darbo rinka rudenį? Ką svarbu žinoti apie naujo darbo paieškas?

Naujieji metai dar tik už keleto mėnesių, tačiau naujų pradžių ir iššūkių nuojauta daugelio netgi labiau nei metų sandūroje neapleidžia pačioje vasaros pabaigoje ir rugsėjo pradžioje. Turiu omenyje ne tik apie naujus mokslo metus šiuo laikotarpiu pradedančius moksleivius ar studentus, bet ir įvairių sričių specialistus ar aukščiausio lygio vadovus, o taip pat ir darbdavius, kurie rudenį dažnai pasitinka su nauja energija, vedini naujų tikslų ir uždavinių. Šis nusiteikimas naujiems startams, daugelį mūsų kiekvieną rugsėjį aplankantis dar nuo vaikystės, atsispindi ir darbo rinkoje, kurioje po vasaros paprastai jaučiamas suaktyvėjimas.

Po vasaros – darbo rinkoje suaktyvėjimas

Kiekvienais metais darbuotojų samda, o ypač aukščiausio lygio vadovų paieškos rugsėjo pradžioje tampa gerokai aktyvesnės, o tai suteikia naujų galimybių norintiems keisti darbą, koptelėti dar vienu karjeros laipteliu aukštyn ar išbandyti save naujose srityse. Su išimtimi viešbučių, restoranų ir kavinių sektoriumi, kuris po vasaros aprimsta, šis suaktyvėjimas rudenį juntamas praktiškai visose kitose verslo srityse – ypatingai prekybos ir paslaugų.

Maža to, šį rudenį vadovų darbo rinkoje galima tikėtis dar didesnio po vasarinio suaktyvėjimo nei ankstesniais metais. Vadovų ir kitų aukšto lygio specialistų poreikis Lietuvoje jau kurį laiką auga. Šį augimą lemia verslų plėtra ir investicijos. Lietuvos bei užsienio įmonės mūsų šalyje atidarinėja naujus padalinius, plečiasi į naujas eksporto rinkas. Taip pat steigiasi ir nemažai naujų bendrovių, perspektyvių startuolių. Visiems jiems reikia kompetentingų specialistų, vadovų, gebančių sėkmingai vesti verslą į priekį.

Auga ne tik vadovų poreikis, bet ir jiems keliami reikalavimai. Vis dažniau ieškoma specifinės patirties ar išsilavinimą turinčių, mokslus užsienyje baigusių specialistų. Tokius reikalavimus atitinkančių profesionalų karjeros perspektyvos yra itin geros, o darbdaviams dėl jų reikia gerokai pasistengti.

Naujų vėjų įneš fintech sektoriaus augimas

Tiesa, kai kurių sričių specialistams rudeninės permainos gali būti ne tiek pasirinkimas, kiek būtinybė, nulemta poslinkių jų atstovaujamame sektoriuje. Pavyzdžiui, finansų srities profesionalams pastaruoju metu mažėja karjeros galimybių tradicinėje bankininkystėje. Kai kuriems bankams mūsų šalyje mažinant veiklos apimtis ar net ir visai traukiantis iš Lietuvos rinkos daliai šios srities specialistų reikia planuoti karjeros posūkius.

Gera žinia šiems darbuotojams yra ta, kad Lietuva vis labiau įsitvirtina kaip tarptautinis finansų technologijų verslų centras. Fintech įmonėms veikti mūsų šalyje sąlygos tampa vis palankesnės, o tuo naudojasi čia besikuriantys startuoliai, siūlantys inovatyvias paslaugas ir produktus finansų srityje. Be abejo, šioms bendrovėms taip pat reikalingi aukšto lygio finansų specialistai bei patirties finansų pasaulyje turintys vadovai, kuriuos šios įmonės pasistengs pritraukti iš tradicinio finansų sektoriaus.

Karjeros pokyčiams palankus metas – iki lapkričio vidurio

Fintech sektoriaus augimas į darbo rinką šį rudenį neabejotinai įneš papildomo aktyvumo, o tai norintiems išbandyti save naujose srityse atvers daugiau galimybių.

Po vasaros pabaigos stebimas darbo rinkos suaktyvėjimas paprastai tęsiasi maždaug iki lapkričio vidurio, kuomet visi pamažu ima gyventi metų pabaigos nuotaikomis ir svarbius sprendimus jau yra linkę atidėti kitiems metams. Dėl to norintys išnaudoti rudeninį sujudimą darbo rinkoje turėtų ilgai nedelsti ir pasitikti naujus iššūkius jau dabar.

Vadovų paieškos įmonės „Master Class Lietuva“ vadovaujančios partnerės Lauros Duksaitės-Iškauskienės straipsnį kviečiame skaityti ir Delfi portale.