L. Duksaitė: Kiek varnelių turiu atitikti kandidatuodama į vadovės poziciją?

Klausimas moterims. Kiek atrankos kriterijų turite atitikti, kad kandidatuotumėte į vadovės poziciją?
100 proc.
Tai yra visus. Tokį atsakymą įprastai pasirenka vadovės moterys. Į atvirą poziciją, nesvarbu, kas tai bebūtų – Lietuvos pašto, Ignalinos atominės elektrinės, valdybos nario pozicija – moterys vadovės teiks savo kandidatūrą tuo atveju, jei atitinka VISUS reikiamus kriterijus.
Vyrai tuo tarpu aplikuos, jeigu atitinka bent … 70 proc.
Kaip čia taip nutinka?
Pasiremsiu viena tikra istorija (publikuota „The New York Times“). Vyksta kažkokia prezentacija ir auditorijai, kurioje sėdi vyrai ir moterys, užduodamas klausimas: ar kas nors iš šio rato turi ekspertizės žindymo srityje?
Vyras pakelia ranką.
Taip, jis tris mėnesius stebėjo žindančią žmoną.
Moterys auditorijoje, tarp jų ir mamos, nesijautė galinčios išstoti kaip šios temos ekspertės.
Ši istorija reali, bet skamba beveik anekdotiškai. Vis dėlto gana tiksliai atskleidžia situaciją, kaip neretai save vertina moterys vadovės. Turi būti GERESNĖ, kad būtum laikoma LYGIA.
Pvz., kai ieškome generalinio direktoriaus, CEO, įprastas kandidatų santykis 1 moteris ir koks 10-12 vyrų. Ir tai bus dar gana gera proporcija (nes būna ir 0 moterų). Tokiu 1:10 santykiu jau didžiuojasi „Fortune 500“, sakydami, kad šiemet jų „Fortune500“ CEO sąraše pirmąkart yra per 10% vadovių-moterų.
Moterų vadovių interviu pastebiu, ką tos kalbinamos moterys akcentuoja: kad karjeros viršūnėje yra begalinis spaudimas ir nuožmi konkurencija, kuriai moterys neruošiamos. Ir verčiau numoja į tokias pozicijas ranka nei sutinka tokioje aplinkoje dirbti.
Kitaip nei berniukai, mergaitės nuo mažumės neskatinamos kovoti ir rizikuoti. Jos skatinamos elgtis ramiai ir atsargiai. Jeigu vyras elgiasi ryžtingai – jis „atkaklus”, „kryptingas“. Jeigu moteris – ji „nežinia kuo dedasi“, „drasko akis“.
Rezultatas: aukščiausiose pozicijose vyrų-moterų santykis geriausiu atveju siekia vieną prie dešimt, o C-suite grandyje arba departamentų vadovų grandyje – kokie 70 vyrų / 30 moterų. Primena „Barbie“ filmo sceną, kur aukščiausio rango vadovų pasitarime dėl lėlių – moterų dalyvauja 0.
Yra apie ką pamąstyti.