Publikacijos liepos 3, 2018

Įmonės ir vadovo keliams išsiskyrus – kaip tinkamai atsisveikinti?

Kaip elgtis ir kaip tinkamai atsisveikinti nusprendus išsiskirti organizacijai ir jos vadovui? Keletu esminių dalykų dalinasi vadovų paieškos įmonės „Master Class Lietuva“ vadovaujanti partnerė.

Vienas iš socialiai atsakingo ir gerbiamo darbdavio bruožų – dėmesingumas ne tik esamiems, bet ir pasitraukiantiems darbuotojams. Ypač svarbiu jis tampa skirtingais keliais nusprendus pasukti organizacijai ir jos vadovui. Sklandus išsiskyrimas, be abejonės, yra reikšmingas ne tik bendrovės akcininkams ir pasitraukiančiam vadovui, bet ir visiems likusiems įmonės darbuotojams, partneriams ir organizacijos reputacijai bendrai.

Ko reikėtų nepamiršti tokiose situacijose?

 

Atvirumas – tinkamiausia pozicija

Blogiausia, ką gali padaryti įmonė traukiantis jos vadovui – bandyti slapukauti ir palikti likusius įmonės darbuotojus, klientus ir partnerius, verslo bendruomenę nežinioje. Tai skatina neužtikrintumo, situacijos neprognozuojamumo nuojautas ir palieka daug vietos gandams bei neteisingoms interpretacijoms. Dėl to apie vadovo pasitraukimą įmonės viduje ir platesnei visuomenei geriausia kalbėti, kiek įmanoma, atvirai.

 

Suplanuoti pokyčiai – sklandesni

Be abejo, vadovo pasitraukimą ne visuomet galima prognozuoti, tačiau, jei pavyksta šiuos procesus bent tam tikra dalimi planuoti iš anksto, tuomet jie vyksta gerokai sklandžiau. Vis dažnesnė praktika, kai vadovai įmonėse yra samdomi konkrečiam tikslui per numatytą laikotarpį pasiekti. Tokiais atvejais apie tai žino ir pats vadovas, todėl tiek jam pačiam, tiek įmonės akcininkams yra daug lengviau pradėti ruoštis laukiančiam naujam etapui. Net jei tikslus vadovo darbo terminas iš anksto nėra numatytas, svarbu, kad sprendimai būtų priimami palikus abiem pusėms laiko pasiruošti pokyčiams.

 

Tikslas – išsiskirti gražiuoju

Nesvarbu, ar vadovas pasitraukia savo noru, ar yra atleidžiamas, kaip ir atsisveikinant su bet kuriuo kitu įmonės darbuotoju, darbdavys turėtų pasistengti, kad po šio išsiskyrimo neliktų nuoskaudų ar neigiamų emocijų. Tai yra itin svarbu darbdavio reputacijai ir galimybėms ateityje pritraukti geriausius talentus.

 

Darbuotojai turi jaustis užtikrintai

Bet koks didesnis pasikeitimas, kaip kad vadovo pasitraukimas, dalį įmonės darbuotojų gali priversti suabejoti jų pačių likimu toje darbovietėje. Be to, kai kurie specialistai neretai būna labai prisirišę prie savo vadovo, todėl gali nuspręsti sekti paskui jį. Tad ruošiantis pasikeitimams įmonei reikia numatyti ir tokią galimybę, o kartu užtikrinti tinkamą vidinę komunikaciją bei dėti pastangas, kad likę darbuotojai galėtų toliau sėkmingai save realizuoti kompanijoje.

 

Svarbu laiku surasti tinkamą pamainą

Neretai netikėtai pasitraukus įmonės vadovui, naujojo paieškos užsitęsia, o laikinai pareigas einančio direktoriaus vadovavimas organizacijoje tampa savotiška „amžina“ būsena. Be abejo, samdyti pirmą pasitaikiusį asmenį vadovauti kompanijai nebūtų protinga, tačiau įstrigti vadovo paieškose taip pat nėra gerai. Kiekvienai įmonei reikia lyderio, galinčio ją vesti į priekį, todėl kuo ilgiau gyvenama be jo, tuo daugiau galimybių bendrovė praranda.

 

Straipsnį kviečiame skaityti Delfi portale