Publikacijos rugpjūčio 3, 2017

Kaip versle susikalbėti skirtingų kartų atstovams?

Kaip skirtingų kartų atstovams geriau susikalbėti ir suprasti vieniems kitus darbe? Ką jie turėtų žinoti vieni apie kitus? Laura Duksaitė-Iškauskienė apžvelgia Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios rinkos ir socialinių tyrimų organizacijos „Ipsos Mori“ atlikto tyrimo duomenis

Savitas požiūris į savo kartos atstovus

Rinkos ir socialinių tyrimų organizacijos „Ipsos Mori“ atliktame tyrime paaiškėjo, kaip save suvokia kūdikių bumo ir Y kartos atstovai. Nustatyta, kad Y kartos atstovai dažnai apibūdinami šiais būdvardžiais: technologiškai išprusę, materialistiški, savanaudiški, tingūs ir arogantiški. Kita vertus, X kartos atstovai apibūdinami priešingai: pagarbūs, puikių manierų ir etiški. Keisčiausia tai, kad patys tūkstantmečio vaikai pritaria tokiems savo kartos atstovų apibūdinimams. Net 44 proc. Y kartos atstovų teigė, kad jų karta yra materialistiška, 37 proc. apklaustųjų pripažino esantys savanaudžiai, o 33 proc. pritarė, kad jų kartai būdingas tingumas. Gera žinia ta, kad verslo pasaulyje Y kartos atstovai dažniau suteikia grįžtamąjį ryšį, priimdami sprendimus naudoja įvairius kanalus, be to, jie turi aukštesnį akademinį išsilavinimą.

Skirtingi karjeros keliai

Vadovų ir aukštos kvalifikacijos specialistų paieškos įmonės „Master Class Lietuva“ partnerė L. Duksaitė-Iškauskienė pasakoja, kad kūdikių bumo kartos žmonės yra vieno darbo karta – jie yra ištikimi savo darbovietei. Remdamasi tyrimų duomenimis, pašnekovė nurodo, kad Vakarų pasaulyje šių darbuotojų yra telikę vos 27 proc. ir jų sparčiai mažėja, artinantis jų išėjimo į pensiją laikotarpiui. Kita vertus, pensiniam amžiui ilgėjant, įmonėms tai yra išsigelbėjimas, nes šiuos darbuotojus pavyksta išsaugoti ilgiau.

Tradicinio darbo modelio pavyzdžiu L. Duksaitė-Iškauskienė įvardija paštą, kur didelė dalis darbo pobūdžio liko nepakitusi, o ilgai ten dirbantys X kartos atstovai puikiai išmano, kaip viską reikia tinkamai atlikti. Pasak pašnekovės, Y ir Z kartos atstovai nebeturi galimybės dirbti viename darbe, nes darbo rinka greitai kinta, todėl reikia mokėti prisitaikyti.

 

Daugiau kviečiame skaityti BZN start straipsnyje